با قابلیت‌های به‌روز رسانی جدید سیستم عامل ویندوز آشنا شوید.

 

مجله علمی ایلیاد – روز دوشنبه ۳۰ اپریل سال ۲۰۱۸ بود که ماکروسافت، نسخه‌ی به‌روز رسانی شده‌ی ویندوز را منتشر و در اختیار کاربران خود گذاشت. مسئولین ماکروسافت ادعا می‌کنند در این به‌روز رسانی جدید، قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی به ویندوز اضافه شده است. کارشناسانی که از آن روز تا به‌حال این نسخه از ویندوز را بررسی کرده‌اند، می‌گویند: «ویژگی اصلی اضافه شده به این نسخه از ویندوز را باید موضوع زمان دانست که به استفاده‌ی بهینه از زمان منجر می‌شود.»

اولین ویژگی جدید این نسخه از ویندوز، «Timeline» نام دارد که به کاربر اجازه می‌دهد کارهای ناتمام ۳۰ روز گذشته‌ی خود را در کامپیتر بیابد و آن‌ها را کامل کند. ماکروسافت با اضافه کردن این ویژگی، قابلیت ناکامل Microsoft Edge یا Office 365 را در ویندوز ۱۰ کامل کرده است. همچنین ابزار ابزار مشابه به این قابلیت در سیستم عامل‌های IOS و اندروید نیز وجود دارد که شما به شرط اتصال به حساب کاربری ماکروسافت خود در آن دستگاه‌ها می‌توانستید به کارهای قدیمی خود دسترسی پیدا کنید. در یک کلام ماکروسافت با این ابزار به شما قابلیت جستجو و کامل کردن کارهای ناتمام را داده است.

ماکروسافت تنها این قابلیت را به سیستم عامل خود اضافه نکرده است. قابلیت دیگر اضافه شده « Focus Assist» نام دارد. این ویژگی جدید در واقع نوعی تمرکز را به کاربر هدیه می‌دهد؛ به این شکل که در صورت فعال بودن این ویژگی، کاربر می‌تواند تمامی اعلان‌ها و یادآوری‌های ویندوز را در حالت سکوت ببرد تا تمرکز کاربر به‌هم نخورد و یا حواس کاربر پرت نشود.

 

ترجمه: مجله علمی ایلیاد

مشاوره رایگان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های استرالیا،آمریکا،کانادا،انگلستان ، نیوزیلند و مالزی

در صورتی که مایلید شرایط شما جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، توسط مشاورین باتجربه و متخصص موسسه «ایلیاد بین‌الملل» ارزشیابی گردد، فرم مشاوره زیر را تکمیل نمایید. پس از دریافت اطلاعات، حداکثر طی دو روز کاری با شما تماس خواهیم گرفت. قابل توجه است که موسسه ایلیاد بین‌الملل دارای مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم ایران می‌باشند.

مطالب مشابه