نمک دریا

نمک دریا

نمک هایی که به طور مستقیم از آب دریاها و اقیانوس ها بدست می آبد در حقیقت همان نمک دریا می باشد. آب دریا و اقیانوس ها که توسط کانال ها وارد سینی های سفالی که در اصطلاح به آنها سینی های سفالی نمک گیری میگوبند می شوند که آنها را بصورت طبیعی و با کمک نورخورشید و وزش باد آب تبخیر شود و نمک حاصل شود. نمک دریا به خاطر داشتن منیزیم نسبت به نمک های عادی که استفاده می کنیم کمتر باعث بالا رفتن فشار خون می شود. برای تهیه این نوع نمک می توانید به عطاری ها مراجعه کنید ولی این نکته رو حتما بخاطر داشته باشید که درست است که نمک دریا عوارض نمک عادی یا همان نمک سفره را ندارد اما در مصرف آن افراط نکنید.

جوانسازی پوست با نمک دریا

شاید خیلی از ما این نکته را ندانیم که نمک میتواند یک لایه بردار مناسب برای پوست باشد و به نرمی پوست را لایه برداری می کند. حال اگر به سلامت پوست خود اهمیت می دهید کافی است نمک دریا را با آلوئه ورا که خاصیت آب رسانی دارد واسطوخودوس که ضد عفونی کننده طبیعی به حساب می آید و باعث افزایش گردش خون می شود مخلوط کنید به راحتی می توانید یک لایه بردار معجزه آسایی را برای خود درست کنید و آن را با حرکات دایره ای و به آرامی روی پوست صورتتان را با آن شستشو دهید. به راحتی و با کمترین هزینه ای که انجام میدهید می توانید برای جوانسازی پوست خود اقدام کنید. علاوه بر اینکه نمک دریا خاصیت جوانسازی پوست را دارد، دارای ارزش غذایی هم می باشد. و آن هم بخاطر این است که ۸۲ ماده مغذی از گنجینه مواد معدنی که در آب دریا وجود دارد در این نمک نیز یافت می شود. تمام این مواد معدنی برای اینکه بدن شما عملکرد سالمی داشته باشد بسیار با ارزش است. برای مثال میتوان از مواد معدنی که در نمک دریا وجود دارد به سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، بروماید،کلرید، آهن، مس و روی (زینک) اشاره کرد .

 فواید و مضراتی که نمک دریایی دارد

جوانسازی پوست با نمک دریا

 فواید و مضراتی که نمک درمانی دارد

یکی دیگر از خوراکی هایی که علاوه بر فوایدی که دارد مضراتی نیز دارد نمک دریا می باشد. که میخواهیم به بررسی این موضوع که نمک دریایی چه-فواید و مضراتی دارد؟ بپردازیم. از جمله فوایدی که نمک دریا دارد می توان به تسکین دهنده تورم پا، براق کننده مناسبی برای ناخن ها، داشتن دندان های زیبا، لایه بردار مناسب پوست، تسکین دهنده التهابات، کاهش افسردگی، آراش عضلات، کاهش حساسیت، درمان پوکی استخوان اشاره کرد. اما از آنجایی که نمک دریا دارای فلزات سنگین از جمله ارسنیک می باشد و چون یک عنصر شیمیایی می باشد باعث سرطان می شود که این یکی از مضراتی است که نمک دریا دارد . از دیگر مضرات نمک دریا این است که موجب اختلال عملکرد کبد، کلیه و دستگاه گوارش می شود.

نمک دریایی در آشپزخانه

طعم متفاوتی که نمک دریا دارد باعث با ارزش شدن آن شده است. و در دستور پخت بسیاری از غذا ها از جمله غذاهای فرانسوی و تایلندی مورد استفاده قرار می گیرد. نمک دریا ضد حساسیت می باشد و از آن ی توان برای بهبود بیماری هایی همچون آسم و دیگر بیماری های حساسیتی استفاده کرد. اما این نکته را فراموش نکنید همانطور که قبل نیز گفته شده نمک دریا عوارض نمک عادی یا همان نمک سفره را ندارد اما در مصرف آن افراط نکنید. زیرا نمک دریا یک منبع غنی از سدیم است که حتما باید به اندازه مناسب مورد استفاده قرار بگیرد.

اجاره آپارتمان مبله

مطالب مشابه