MODERN TALKING | سونا بلاگ

همه افرادی که Modern Talking را می شناسند، داستان باور نکردنی توماس آندرس ‏(Thomas Anders) و دیتر بوهلن (Diete Bohlen) را نیز به یاد دارند.

مدرن تاکینگ

توماس و دیتر یکدیگر را در سال ۱۹۸۲ در برلین ملاقات کردند. این دو در یکی از استودیو های ضبط موسیقی مشغول به کار بودند. توماس وظیفه ضبط آهنگ ها را بر عهده داشت و دیتر نیز به تولید آهنگ مشغول بود. از جمله ترانه آلمانی زبان (was macht das shone). بعد از ضبط این آهنگ چندین ترانه آلمانی زبان دیگر از جمله (woron traomst do denn) نیز ساخته شد.

پس از چندی، گروه تصمیم گرفت که دست به ساخت یک ترانه به زبان انگلیسی بزند و این نقطه شروع بزرگی در کار Modern Talking بود!

ترانه you’re my heart youre my soul (تو قلب منی تو روح منی) ساخته و اجرا شد. این ترانه بلافاصله در جدول ترانه های منحصر به فرد آلمان مقام اول را احراز کرد و برای ۶ هفته در جدول باقی ماند. به علاوه توانست در بین ۳۵ کشور به مقام نخست دست پیدا کند.

از آن زمان بود که گویی Modern talking متولد شد و در آن هنگام هیچ کس گمان نمی کرد که راهی را که آنها می پیمایند ممکن است روزی به صدر برسد.

هنگامی که آنها در دو شوی تلویزیونی با نام های Formel و Drehscheibe اقدام به اجرای ترانه های خود نمودند موفقیتشان گُل کرد و رکورد فروش آنها به حد زیادی افزایش یافت و این گروه به طور معمول هر روز بیش از ۴۰۰۰۰ نوار به فروش رساند. بعد از اینکه گروه در کشورهای آلمانی زبان توانست موفقیت چشمگیری را کسب کند، اقدام به گذاشتن تور هایی در کشور های آسیایی و سایر کشور های اروپایی نمود.

به زودی ترانه دیگری با نام you can win if you want ( اگر بخواهی می توانی برنده شوی) راهی بازار شد. موفقیت این ترانه نشان داد که Modern Talking محبوبیت خود را تنها مرهون ترانه اول خویش (youre my heart youre my soul) نیست.

تعدادی از ترانه های موفق ترین گروه دو نفره پاپ آلمانی:
  • برادر لویی “brother louie”
  • بانوی قشنگ و نازنین “cheri cheri lady”
  • آتلانتیس تو را می خواند “Atlantis is calling”

اما اتفاق ناگواری که در این بین افتاد، ایجاد اختلاف بین توماس و دیتر بود که منجر به آن شد که این دو مدتی را از هم جدا بمانند!

آنها باید به گذشته نظری می افکندند. آنها بیش از ۶۰ ملیون آلبوم را به فروش رسانیده بودند و نباید این موفقیت بزرگ را به همین سادگی از دست می دادند.

سر انجام بازگشت دوباره آنها در سال ۱۹۹۸ نشان داد که Modern Talking متعلق به کجاست.

MODERN TALKING متعلق به صدر جدول هاست !!!

توماس و دیتر پس از چند وقت دوری از کار با اجرا در شوی تلویزیونی Wetten که یکی از بزرگترین شوهای تلویزیونی آلمان است محبوبیت دوباره یافتند و بعد از آن دیواری که بین توماس و دیتر کشیده شده بود ناپدید شد و آنها دوباره به هم پیوستند. هیجان زدگی تماشاگران در حین اجرای گروه، موفقیت بزرگی بود. هیچ کس فکر نمی کرد که دوباره این اتفاق رخ دهد!

آلبوم جدید Back for god به بازار عرضه شد. این آلبوم که حالت میکس شده آهنگ های آلبوم های قدیمی گروه را در برداشت و به همکاری فرد سیاه پوستی به نام Eric Singleton اجرا می شد به فروش چشمگیری دست یافت و توانست برای ۵ هفته متوالی مقام اول جدول را حفظ نماید و برای مدت یک سال در جدول پر فروش ترین ها باقی بماند. حتی در سایر کشور ها نیز موفق شد مقام کسب کند و در ۱۵ کشور مقام اول را از آن خود نمود.

در سال ۲۰۰۰ آلبوم دیگری با نام Year of Dragon ( سال اژدها) به بازار عرضه شد. این آلبوم مربوط به سنت دیرینه مردم کشور چین می شود. در واقع این سنت به این گونه بیان می شود که وقتی نیمکره غربی روزهای هزاره جدید را می شمارد در آسیا تغییر سال به سال اژدها را جشن می گیرند.

آلبوم آخر گروه American نام دارد که در سال ۲۰۰۰ روانه بازار شد.

آلبوم اول با عنوان The 1st Album در سال ۱۹۸۵این گروه در مجموع ۱۰ آلبوم را به بازار عرضه نموده است:

آلبوم دوم با عنوان Lets talk about love در سال ۱۹۸۵

آلبوم سوم با عنوان Ready for Romance در سال ۱۹۸۶

آلبوم چهارم با عنوان In the Middle of Nowhere در سال ۱۹۸۶

آلبوم پنجم با عنوان Romantic Warriors در سال ۱۹۸۷

آلبوم ششم با عنوان In the garden of Venus در سال ۱۹۸۷

آلبوم هفتم با عنوان Back for god در سال ۱۹۹۸

آلبوم هشتم با عنوان Alone در سال ۱۹۹۹

آلبوم نهم با عنوان Year of dargon در سال ۲۰۰۰

آلبوم دهم با عنوان American در سال ۲۰۰۱

آلبوم یازدهم با عنوان Victory در سال ۲۰۰۲

آلبوم دوازدهم با عنوان Universe در سال ۲۰۰۳

آلبوم سیزدهم با عنوان The Final Album در سال ۲۰۰۳

بوهلن و آندرس دوباره در سال ۲۰۰۳ به دلیل ناسازگاری که با هم داشتند از هم جدا شدند (آن‌ها هیچ‌گاه با یکدیگر رابطهٔ دوستانه‌ای نداشته‌اند). توماس آندرس به محض جدایی به‌ طور انفرادی شروع به ساخت آثار کرد، در حالی که بوهلن در همان موقع بیشتر وقتش را صرف کاری جدید کرده بود.

توماس و دیتر در مدرن تاکینگ

آشنایی مختصر با دیتر بوهلن

نام: دیتر بوهلن

متولد: ۷ فوریه ۱۹۵۴ در برن آلمان غربی

پیشه: ترانه سُرا، نوازنده، ضبط و سازنده آهنگ، خواننده، شخصیت تلویزیونی

سال فعالیت: ۱۹۷۳ تاکنون (خواننده)، ۱۹۷۸ تاکنون (آهنگساز و تولید کننده)

همسران: اریکا ساورلاند (سال ازدوج ۱۹۸۳، سال طلاق ۱۹۸۹)، ورونا فلدبوش (سال ازدواج ۱۹۹۶؛ سال طلاق ۱۹۹۷)

تعداد فرزندان: ۶

ساز: گیتار

سبک ها: پاپ، یورو دنس، یورو پاپ، یورو دیسکو

دیتر پس از جدایی از توماس، گروه خودش با نام بلو سیستم را پایه‌گذاری کرد. بلو سیستم در سال ۱۹۸۷ تأسیس شد و تا ۱۹۹۷ فعال بود. او همزمان با مدرن تاکینگ، گروهی به اسم سی.سی. کچ (کارولین کاترین مولر) را نیز اداره می‌کرد.

دیتر بوهلن در مدرن تاکینگ

آشنایی مختصر با توماس آندرس

نام: توماس آندرس

متولد: ۱ مارس ۱۹۶۳ در کوبلنز آلمان غربی

پیشه: خواننده، ترانه سُرا، ضبط و سازنده آهنگ

سال فعالیت: ۱۹۸۰ تاکنون

همسر: نورا بالینگ

تعداد فرزند: ۱

ساز: پیانو، کیبورد

سبک ها: پاپ، یورو پاپ، یورو دنس

توماس پس از جدایی از دیتر دوباره شروع به کار انفرادی کرد و آلبوم های زیر را عرضه کرد:

  • آلبوم this time در سال ۲۰۰۴
  • آلبوم songs forever در سال ۲۰۰۶ مجموعه ای از آهنگ های قدیمی
  • آلبوم two در سال ۲۰۱۱
  • آلبوم کریسمس برای تو در سال ۲۰۱۲
  • آخرین آلبوم strong

توماس آندرس در مدرن تاکینگ

اگر چه توماس و دیتر دو انسان کاملا متفاوت هستند، اما می توانند به خوبی با هم کار کنند و ترانه های زیبا و موفقیت های چشمگیر آنها گواه این مدعی است.

با تشکر از آقای آرش حمیدی

MODERN TALKING

به این مطلب رای دهید 

مطالب مشابه